AVX Corporation 06033A220K4T2A
06033A220K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A220K4T2A
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A220K4T2A.pdf
Availability of 06033A220K4T2A
QUANTITY
06033A220K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A220K4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A220K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A220K4T2A
Related Links06033A2, 06033A220K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A220K4T2A Details Description
Related parts for 06033A220K4T2A
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
IC RHEOSTAT DALLASTAT 100K 8-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SAFETY MAT 1100X600MM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf