AVX Corporation 06033A221K4T2A
06033A221K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A221K4T2A
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A221K4T2A.pdf
Availability of 06033A221K4T2A
QUANTITY
06033A221K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A221K4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A221K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A221K4T2A
Related Links06033A2, 06033A221K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A221K4T2A Details Description
Related parts for 06033A221K4T2A
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6SON datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,GRN,GRN,GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 4POS SCREW-ON datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 1% 30W datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf