AVX Corporation 06033A221KAT2A
06033A221KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A221KAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A221KAT2A.pdf
Availability of 06033A221KAT2A
QUANTITY
06033A221KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A221KAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A221KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A221KAT2A
Related Links06033A2, 06033A221KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A221KAT2A Details Description
Related parts for 06033A221KAT2A
MOSFET N-CH 500V 8A TO-220-5 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 34A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 4.5NS 256FPBGA datasheet.pdf
SAWTOOTH PIC HANGER VALUE PACK datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONTACTS datasheet.pdf
HEATSHK LABEL 0.187" PRESCORE datasheet.pdf