AVX Corporation 06033A240JAT4A
06033A240JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A240JAT4A
Brief Description
CAP CER 24PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A240JAT4A.pdf
Availability of 06033A240JAT4A
QUANTITY
06033A240JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A240JAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A240JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A240JAT4A
Related Links06033A2, 06033A240JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A240JAT4A Details Description
Related parts for 06033A240JAT4A
COVER RACEWAY PWR WHT 10' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CONN FFC TOP 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 400CPR TH 1/4" datasheet.pdf
RES 75.0K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 110 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf