AVX Corporation 06033A2R0D4T2A
06033A2R0D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A2R0D4T2A
Brief Description
CAP CER 2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A2R0D4T2A.pdf
Availability of 06033A2R0D4T2A
QUANTITY
06033A2R0D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A2R0D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A2R0D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A2R0D4T2A
Related Links06033A2, 06033A2R0D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A2R0D4T2A Details Description
Related parts for 06033A2R0D4T2A
FIXED IND 820UH 1.7A 390 MOHM TH datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE 250V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 44A D2PAK datasheet.pdf
RES MO 1W 13K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 9C SHLD 600V datasheet.pdf