AVX Corporation 06033A330GAT2A
06033A330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A330GAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A330GAT2A.pdf
Availability of 06033A330GAT2A
QUANTITY
06033A330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A330GAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A330GAT2A
Related Links06033A3, 06033A330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A330GAT2A Details Description
Related parts for 06033A330GAT2A
IC 2.93V PROCESSOR MONITOR 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TECH SUPP 1YR HCS12 PRO EDITION datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SINGLE GS2985-01 datasheet.pdf
FABRIC TAPE COPPER datasheet.pdf
9POS F FILT 370PF PC 4-40 datasheet.pdf