AVX Corporation 06033A331JAT4A
06033A331JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A331JAT4A
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A331JAT4A.pdf
Availability of 06033A331JAT4A
QUANTITY
06033A331JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A331JAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A331JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A331JAT4A
Related Links06033A3, 06033A331JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A331JAT4A Details Description
Related parts for 06033A331JAT4A
IC ADC 8-BIT 400KSPS 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
BARREL FORM PUNCH datasheet.pdf
MINI 802.11B ETHSER SERV RS232 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf