AVX Corporation 06033A390GAT2A
06033A390GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A390GAT2A
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A390GAT2A.pdf
Availability of 06033A390GAT2A
QUANTITY
06033A390GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A390GAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A390GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A390GAT2A
Related Links06033A3, 06033A390GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A390GAT2A Details Description
Related parts for 06033A390GAT2A
IDC CABLE - MPD26K/MC26G/MPD26K datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.00V SC70-4 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH DIP ROCKER 3POS BLUE T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PIN HEADER VERT 40POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 9 M SOD JACKS LP A174 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO214AC datasheet.pdf