AVX Corporation 06033A3R0BAT2A
06033A3R0BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A3R0BAT2A
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A3R0BAT2A.pdf
Availability of 06033A3R0BAT2A
QUANTITY
06033A3R0BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A3R0BAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A3R0BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A3R0BAT2A
Related Links06033A3, 06033A3R0BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A3R0BAT2A Details Description
Related parts for 06033A3R0BAT2A
CAP CER 300PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
TRANS FLY BCR450 TDA4863 2.6MH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET TIN datasheet.pdf
FEED FINGER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PANEL RA PIN datasheet.pdf