AVX Corporation 06033A3R3JAT2A
06033A3R3JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A3R3JAT2A
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A3R3JAT2A.pdf
Availability of 06033A3R3JAT2A
QUANTITY
06033A3R3JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A3R3JAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A3R3JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A3R3JAT2A
Related Links06033A3, 06033A3R3JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A3R3JAT2A Details Description
Related parts for 06033A3R3JAT2A
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN JACK SINGLE 3COND R/A WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
.062 MALE TERM GOLD 18-24AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf