AVX Corporation 06033A3R9D4T2A
06033A3R9D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A3R9D4T2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A3R9D4T2A.pdf
Availability of 06033A3R9D4T2A
QUANTITY
06033A3R9D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A3R9D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A3R9D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A3R9D4T2A
Related Links06033A3, 06033A3R9D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A3R9D4T2A Details Description
Related parts for 06033A3R9D4T2A
LAMP INCANDESCENT 3MM YELLOW SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf