AVX Corporation 06033A471F4T2A
06033A471F4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A471F4T2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A471F4T2A.pdf
Availability of 06033A471F4T2A
QUANTITY
06033A471F4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A471F4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A471F4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A471F4T2A
Related Links06033A4, 06033A471F4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A471F4T2A Details Description
Related parts for 06033A471F4T2A
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
66900-20-QKE II FEMALE datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
T1/E1 XFMR; QUAD-PORT; TOU datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf