AVX Corporation 06033A471JAT4A
06033A471JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A471JAT4A
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A471JAT4A.pdf
Availability of 06033A471JAT4A
QUANTITY
06033A471JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A471JAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A471JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A471JAT4A
Related Links06033A4, 06033A471JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A471JAT4A Details Description
Related parts for 06033A471JAT4A
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 0.6A 8SMD GW datasheet.pdf
POT 2.2K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf