AVX Corporation 06033A471K4T2A
06033A471K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A471K4T2A
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A471K4T2A.pdf
Availability of 06033A471K4T2A
QUANTITY
06033A471K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A471K4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A471K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A471K4T2A
Related Links06033A4, 06033A471K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A471K4T2A Details Description
Related parts for 06033A471K4T2A
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44VQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 14 SLVR datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 190MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 84POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RECEPT 54POS datasheet.pdf