AVX Corporation 06033A4R0BAT4A
06033A4R0BAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A4R0BAT4A
Brief Description
CAP CER 4PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A4R0BAT4A.pdf
Availability of 06033A4R0BAT4A
QUANTITY
06033A4R0BAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A4R0BAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A4R0BAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A4R0BAT4A
Related Links06033A4, 06033A4R0BAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A4R0BAT4A Details Description
Related parts for 06033A4R0BAT4A
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1G OHM 10% 1W 2512 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 17.4MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 M32 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.64A 150 MOHM SMD datasheet.pdf