AVX Corporation 06033A4R3BAT2A
06033A4R3BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A4R3BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A4R3BAT2A.pdf
Availability of 06033A4R3BAT2A
QUANTITY
06033A4R3BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A4R3BAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A4R3BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A4R3BAT2A
Related Links06033A4, 06033A4R3BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A4R3BAT2A Details Description
Related parts for 06033A4R3BAT2A
IC I/O EXPANDER I2C 16B 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf