AVX Corporation 06033C103M4T2A
06033C103M4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C103M4T2A
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C103M4T2A.pdf
Availability of 06033C103M4T2A
QUANTITY
06033C103M4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C103M4T2A
Internal Part NumberEIS-06033C103M4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C103M4T2A
Related Links06033C1, 06033C103M4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C103M4T2A Details Description
Related parts for 06033C103M4T2A
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 400V 620A TO200AC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CLK GEN 212.50MHZ 3.3V 24VQFN datasheet.pdf
3 WAY ISOLATING AMP 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RS4ESA/I-M-DP SD/V INTERFACE datasheet.pdf
REPLACEMENT KEYPAD datasheet.pdf
IC HALL SENSOR PREC PROG 4SIP datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf