AVX Corporation 06033C122JAT4A
06033C122JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033C122JAT4A
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C122JAT4A.pdf
Availability of 06033C122JAT4A
QUANTITY
06033C122JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C122JAT4A
Internal Part NumberEIS-06033C122JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C122JAT4A
Related Links06033C1, 06033C122JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C122JAT4A Details Description
Related parts for 06033C122JAT4A
CONN COUPLR RCPT MPO-MPO SIMPLEX datasheet.pdf
DIGITAL MOD 4PORT 8INPUTS NPN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/16-48" BLUE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC 2-4 PHASE CTRLR 48VFQFPN datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER RA GRN ME 4CKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
STRIPPER datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 800W datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf