AVX Corporation 06033C151JAT2A
06033C151JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C151JAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C151JAT2A.pdf
Availability of 06033C151JAT2A
QUANTITY
06033C151JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C151JAT2A
Internal Part NumberEIS-06033C151JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C151JAT2A
Related Links06033C1, 06033C151JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C151JAT2A Details Description
Related parts for 06033C151JAT2A
IC OPAMP CFA 100MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC REDRIVER RS422/RS485 1CH 8SO datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 0.5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
LED COB CCT 2700K 80CRI 16W SMD datasheet.pdf
METAL P-CLAMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 5.14V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf