AVX Corporation 06033C153K4T2A
06033C153K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C153K4T2A
Brief Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C153K4T2A.pdf
Availability of 06033C153K4T2A
QUANTITY
06033C153K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C153K4T2A
Internal Part NumberEIS-06033C153K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C153K4T2A
Related Links06033C1, 06033C153K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C153K4T2A Details Description
Related parts for 06033C153K4T2A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 32VDC 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf