AVX Corporation 06033C222ZAT4A
06033C222ZAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033C222ZAT4A
Brief Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C222ZAT4A.pdf
Availability of 06033C222ZAT4A
QUANTITY
06033C222ZAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C222ZAT4A
Internal Part NumberEIS-06033C222ZAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C222ZAT4A
Related Links06033C2, 06033C222ZAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C222ZAT4A Details Description
Related parts for 06033C222ZAT4A
SWITCH TURQ SPDT HINGE GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CA SM LDD SC DUP(NG)/SC DUP 1M1 datasheet.pdf
Crystal 13.5000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75V +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MICRO 51C P 10" RBW JACKP NI datasheet.pdf
REGULATOR SWITCHING 24V 3A datasheet.pdf