AVX Corporation 06033C332M4T4A
06033C332M4T4A picture photo
Mfg. Part Number
06033C332M4T4A
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C332M4T4A.pdf
Availability of 06033C332M4T4A
QUANTITY
06033C332M4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C332M4T4A
Internal Part NumberEIS-06033C332M4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C332M4T4A
Related Links06033C3, 06033C332M4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C332M4T4A Details Description
Related parts for 06033C332M4T4A
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
RES SMD 3.74M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
CHOKE DIFFERENTIAL 8UH 4A HORZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT CAP FOR .1M. datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf