AVX Corporation 06033C333M4T2A
06033C333M4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C333M4T2A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C333M4T2A.pdf
Availability of 06033C333M4T2A
QUANTITY
06033C333M4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C333M4T2A
Internal Part NumberEIS-06033C333M4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C333M4T2A
Related Links06033C3, 06033C333M4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C333M4T2A Details Description
Related parts for 06033C333M4T2A
LED 3MM RA MATING RED LO-I PCMT datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MICROPOWER 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 700MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND CLEAR 25' datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf