AVX Corporation 06033C393JAT2A
06033C393JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C393JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.039UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C393JAT2A.pdf
Availability of 06033C393JAT2A
QUANTITY
06033C393JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C393JAT2A
Internal Part NumberEIS-06033C393JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C393JAT2A
Related Links06033C3, 06033C393JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C393JAT2A Details Description
Related parts for 06033C393JAT2A
IDC CABLE- AKP50A/ AE50M / AKP50 datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC20A/MC20G/MKC20A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 30MA 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
IC SS CLOCK GENERATOR 8TSSOP datasheet.pdf
PANEL FRONT 16.7X7X0.5" BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 5500UF 200V SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 64 POS datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf