AVX Corporation 06033C472M4T2A
06033C472M4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C472M4T2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C472M4T2A.pdf
Availability of 06033C472M4T2A
QUANTITY
06033C472M4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C472M4T2A
Internal Part NumberEIS-06033C472M4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C472M4T2A
Related Links06033C4, 06033C472M4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C472M4T2A Details Description
Related parts for 06033C472M4T2A
IC FPGA 684 I/O 957FCBGA datasheet.pdf
THERMISTOR 28 OHM 145V PTC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.75A 8DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
IC SNGL 2TO1 DATA SELECT 8-DSBGA datasheet.pdf
VARISTOR 354V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
WIREWAY 12" STEEL 6X6" GREY datasheet.pdf
RELAY SSR AC SPST 25A ZERO-X 32V datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf