AVX Corporation 06033F473K4T2A
06033F473K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033F473K4T2A
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V X8R 0603
Datasheet Download
06033F473K4T2A.pdf
Availability of 06033F473K4T2A
QUANTITY
06033F473K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033F473K4T2A
Internal Part NumberEIS-06033F473K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033F473K4T2A
Related Links06033F4, 06033F473K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033F473K4T2A Details Description
Related parts for 06033F473K4T2A
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 80POS .050" datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf