AVX Corporation 06033J220GBTTR\500
06033J220GBTTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
06033J220GBTTR\500
Brief Description
CAP THIN FILM 22PF 25V 0603
Datasheet Download
06033J220GBTTR\500.pdf
Availability of 06033J220GBTTR\500
QUANTITY
06033J220GBTTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033J220GBTTR\500
Internal Part NumberEIS-06033J220GBTTR\500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033J220GBTTR\500
Related Links06033J220, 06033J220GBTTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033J220GBTTR\500 Details Description
Related parts for 06033J220GBTTR\500
RES SMD 1.3KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY SCREW-ON 2POS W/SW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 395MA 620 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
FOR 225MM PUSHBUTTONS datasheet.pdf