AVX Corporation 06033J3R5BAWTR
06033J3R5BAWTR picture photo
Mfg. Part Number
06033J3R5BAWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 3.5PF 25V 0603
Datasheet Download
06033J3R5BAWTR.pdf
Availability of 06033J3R5BAWTR
QUANTITY
06033J3R5BAWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033J3R5BAWTR
Internal Part NumberEIS-06033J3R5BAWTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-F®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033J3R5BAWTR
Related Links06033J3, 06033J3R5BAWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033J3R5BAWTR Details Description
Related parts for 06033J3R5BAWTR
FIXED IND 39NH 390MA 410 MOHM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 4-40 BRASS 3/4" datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR LIION BAT CHRG SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf