AVX Corporation 06033J4R7ABTTR
06033J4R7ABTTR picture photo
Mfg. Part Number
06033J4R7ABTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0603
Datasheet Download
06033J4R7ABTTR.pdf
Availability of 06033J4R7ABTTR
QUANTITY
06033J4R7ABTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033J4R7ABTTR
Internal Part NumberEIS-06033J4R7ABTTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033J4R7ABTTR
Related Links06033J4, 06033J4R7ABTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033J4R7ABTTR Details Description
Related parts for 06033J4R7ABTTR
HOLDER BATT 2-AAA CELLS WIRE LDS datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2.7A 73 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
NUT STRIP VME 5MM PLATED 17" datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 24MHZ 4-VFQFPN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf