AVX Corporation 06033K220FAWTR\MKG
06033K220FAWTR\MKG picture photo
Mfg. Part Number
06033K220FAWTR\MKG
Brief Description
CAP THIN FILM 22PF 25V 0603
Datasheet Download
06033K220FAWTR\MKG.pdf
Availability of 06033K220FAWTR\MKG
QUANTITY
06033K220FAWTR\MKG Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033K220FAWTR\MKG
Internal Part NumberEIS-06033K220FAWTR\MKG
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-F®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033K220FAWTR\MKG
Related Links06033K220, 06033K220FAWTR\MKG Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033K220FAWTR\MKG Details Description
Related parts for 06033K220FAWTR\MKG
CAP CER 680PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS datasheet.pdf
RF MOD SINGLE SB 7GHZ-16GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf