AVX Corporation 06033K220JAWTR
06033K220JAWTR picture photo
Mfg. Part Number
06033K220JAWTR
Manufacturer
Product Category
Thin Film Capacitors
Brief Description
CAP THIN FILM 22PF 25V 0603
Datasheet Download
06033K220JAWTR.pdf
Availability of 06033K220JAWTR
QUANTITY
06033K220JAWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033K220JAWTR
Internal Part NumberEIS-06033K220JAWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-F®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033K220JAWTR
Related Links06033K2, 06033K220JAWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033K220JAWTR Details Description
Related parts for 06033K220JAWTR
IC MPU SCC 18MHZ 100QFP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 430MA 530 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
FUSE 100A 690V DIN 1 AR UC datasheet.pdf
RES 370 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP PMI T3 1/4 MINI BAYO GRN datasheet.pdf
26 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf