AVX Corporation 06035A150F4T2A
06035A150F4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A150F4T2A
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A150F4T2A.pdf
Availability of 06035A150F4T2A
QUANTITY
06035A150F4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A150F4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A150F4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A150F4T2A
Related Links06035A1, 06035A150F4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A150F4T2A Details Description
Related parts for 06035A150F4T2A
Crystal 24.00014MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 13POS VERT .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
60838A108 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 13POS TIN datasheet.pdf
CAP MICA 15PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SM6 datasheet.pdf