AVX Corporation 06035A150K4T2A
06035A150K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A150K4T2A
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A150K4T2A.pdf
Availability of 06035A150K4T2A
QUANTITY
06035A150K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A150K4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A150K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A150K4T2A
Related Links06035A1, 06035A150K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A150K4T2A Details Description
Related parts for 06035A150K4T2A
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 50PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0062UF RADIAL datasheet.pdf