AVX Corporation 06035A151GAT4A
06035A151GAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035A151GAT4A
Brief Description
CAP CER 150PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A151GAT4A.pdf
Availability of 06035A151GAT4A
QUANTITY
06035A151GAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A151GAT4A
Internal Part NumberEIS-06035A151GAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A151GAT4A
Related Links06035A1, 06035A151GAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A151GAT4A Details Description
Related parts for 06035A151GAT4A
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES 600 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 95POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 120MA 840 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC BUFF HDMI/DVI W/EQUAL 40LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf