AVX Corporation 06035A220F4T2A
06035A220F4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A220F4T2A
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A220F4T2A.pdf
Availability of 06035A220F4T2A
QUANTITY
06035A220F4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A220F4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A220F4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A220F4T2A
Related Links06035A2, 06035A220F4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A220F4T2A Details Description
Related parts for 06035A220F4T2A
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
DUST CAP FOR MIC RECEPTACLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR DIV ISO PWM 24SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.77A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16-19 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf