AVX Corporation 06035A300KAT2A
06035A300KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A300KAT2A
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A300KAT2A.pdf
Availability of 06035A300KAT2A
QUANTITY
06035A300KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A300KAT2A
Internal Part NumberEIS-06035A300KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A300KAT2A
Related Links06035A3, 06035A300KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A300KAT2A Details Description
Related parts for 06035A300KAT2A
SW DIP RECESSED UNSEAL 3POS 30V datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 10A TO220 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMB datasheet.pdf
4320 BOWDEN CABLE datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 65POS HL LOW P datasheet.pdf