AVX Corporation 06035A330JA14A
06035A330JA14A picture photo
Mfg. Part Number
06035A330JA14A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A330JA14A.pdf
Availability of 06035A330JA14A
QUANTITY
06035A330JA14A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A330JA14A
Internal Part NumberEIS-06035A330JA14A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A330JA14A
Related Links06035A3, 06035A330JA14A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A330JA14A Details Description
Related parts for 06035A330JA14A
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SSOP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.6A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC PWR SW USB 1.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
762 TB PLG SOC OPEN R/A datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ PCIE SMD datasheet.pdf