AVX Corporation 06035A3R3B4T2A
06035A3R3B4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A3R3B4T2A
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A3R3B4T2A.pdf
Availability of 06035A3R3B4T2A
QUANTITY
06035A3R3B4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A3R3B4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A3R3B4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A3R3B4T2A
Related Links06035A3, 06035A3R3B4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A3R3B4T2A Details Description
Related parts for 06035A3R3B4T2A
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER QUAD 24V 4A datasheet.pdf