AVX Corporation 06035A3R9JAT2A
06035A3R9JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A3R9JAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A3R9JAT2A.pdf
Availability of 06035A3R9JAT2A
QUANTITY
06035A3R9JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A3R9JAT2A
Internal Part NumberEIS-06035A3R9JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A3R9JAT2A
Related Links06035A3, 06035A3R9JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A3R9JAT2A Details Description
Related parts for 06035A3R9JAT2A
CAP FILM 0.015UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
IC CHARGER BATT CONST V/I 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO204AC datasheet.pdf
PREC REFLECTOR FOR HG350ESD datasheet.pdf
CONTACT BLCK 0NO2NC FOR J7KNA-AR datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 6.3V X7R 0508 datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 10% 1.1KVAC SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.8V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf