AVX Corporation 06035A4R7D4T2A
06035A4R7D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A4R7D4T2A
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A4R7D4T2A.pdf
Availability of 06035A4R7D4T2A
QUANTITY
06035A4R7D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A4R7D4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A4R7D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A4R7D4T2A
Related Links06035A4, 06035A4R7D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A4R7D4T2A Details Description
Related parts for 06035A4R7D4T2A
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN TERMINAL BLOCK 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3KHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PLUG-INWOBBLE SPRING WIRE DPDT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf