AVX Corporation 06035A4R9CAT2A
06035A4R9CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A4R9CAT2A
Brief Description
CAP CER 4.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A4R9CAT2A.pdf
Availability of 06035A4R9CAT2A
QUANTITY
06035A4R9CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A4R9CAT2A
Internal Part NumberEIS-06035A4R9CAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A4R9CAT2A
Related Links06035A4, 06035A4R9CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A4R9CAT2A Details Description
Related parts for 06035A4R9CAT2A
IC TRANSCEIVER 16BIT 54BGA datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 3" datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.88V SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
KIT EUROPEAN GBC EMERG KIT datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.02% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V Y5V 0603 datasheet.pdf