AVX Corporation 06035A6R8JAT4A
06035A6R8JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035A6R8JAT4A
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A6R8JAT4A.pdf
Availability of 06035A6R8JAT4A
QUANTITY
06035A6R8JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A6R8JAT4A
Internal Part NumberEIS-06035A6R8JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A6R8JAT4A
Related Links06035A6, 06035A6R8JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A6R8JAT4A Details Description
Related parts for 06035A6R8JAT4A
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
LED CBI 5MM HE GRN TRI BLOCK datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED DIFF RA .200 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 55V 31A DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf