AVX Corporation 06035C223K4T2A
06035C223K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035C223K4T2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
06035C223K4T2A.pdf
Availability of 06035C223K4T2A
QUANTITY
06035C223K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035C223K4T2A
Internal Part NumberEIS-06035C223K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035C223K4T2A
Related Links06035C2, 06035C223K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035C223K4T2A Details Description
Related parts for 06035C223K4T2A
HDC RAILMATE BASE datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.0V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 20-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 400V 2A KBP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
0.5 X NON-TELECEN MACRO LENS datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf