AVX Corporation 06035C682JAT4A
06035C682JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035C682JAT4A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
06035C682JAT4A.pdf
Availability of 06035C682JAT4A
QUANTITY
06035C682JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035C682JAT4A
Internal Part NumberEIS-06035C682JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035C682JAT4A
Related Links06035C6, 06035C682JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035C682JAT4A Details Description
Related parts for 06035C682JAT4A
SIDAC SYM 4CHP 300V 150A MS-013 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
POT 175 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT 23 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A SPAK-5 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 610MA 340 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 970MA 210 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HOOD FOR 3W3 FOR AWG 8 WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf