AVX Corporation 06035C682K4T2A
06035C682K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035C682K4T2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
06035C682K4T2A.pdf
Availability of 06035C682K4T2A
QUANTITY
06035C682K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035C682K4T2A
Internal Part NumberEIS-06035C682K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035C682K4T2A
Related Links06035C6, 06035C682K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035C682K4T2A Details Description
Related parts for 06035C682K4T2A
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 16SGL 2.36MM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf