AVX Corporation 06035K220JAWTR
06035K220JAWTR picture photo
Mfg. Part Number
06035K220JAWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 22PF 50V 0603
Datasheet Download
06035K220JAWTR.pdf
Availability of 06035K220JAWTR
QUANTITY
06035K220JAWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035K220JAWTR
Internal Part NumberEIS-06035K220JAWTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-F®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated50V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035K220JAWTR
Related Links06035K2, 06035K220JAWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035K220JAWTR Details Description
Related parts for 06035K220JAWTR
CORD SPT-1 18AWG 2COND 2.74M BLK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FLOOR MNT BOX SUPPORT 18 HEIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SMARTMESH IP MNGR 2.4GHZ 72QFN datasheet.pdf