AVX Corporation 06035U8R2JAT2A
06035U8R2JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06035U8R2JAT2A
Brief Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035U8R2JAT2A.pdf
Availability of 06035U8R2JAT2A
QUANTITY
06035U8R2JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035U8R2JAT2A
Internal Part NumberEIS-06035U8R2JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035U8R2JAT2A
Related Links06035U8, 06035U8R2JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035U8R2JAT2A Details Description
Related parts for 06035U8R2JAT2A
POT 2.5K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC ADC 10BIT CMOS 20MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
ASSY 31M CONN LEFT SLIDE datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONN MALE HOUSING 12POS DL .100" datasheet.pdf
CAT 6 COMP PATCH CORD 14' BK datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 100POS datasheet.pdf