TE Connectivity Raychem Circuit Protection 0603SFP100F/32-2
0603SFP100F/32-2 picture photo
Mfg. Part Number
0603SFP100F/32-2
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 1A 32VDC 0603
Datasheet Download
0603SFP100F/32-2.pdf
Availability of 0603SFP100F/32-2
QUANTITY
0603SFP100F/32-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603SFP100F/32-2
Internal Part NumberEIS-0603SFP100F/32-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series0603SFP
PackagingCut Tape (CT)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating1A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response Time-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.08
Approvals-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W x 0.032" H (1.60mm x 0.81mm x 0.81mm)
DC Cold Resistance0.21 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603SFP100F/32-2
0603SFP100F/32-2 Details Description
Related parts for 0603SFP100F/32-2
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 32POS R/A PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS R/A SHIELD T/H datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2POS 1MM 12" datasheet.pdf
CONN HDR 63POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf