TE Connectivity Raychem Circuit Protection 0603SFS150F/32-2
0603SFS150F/32-2 picture photo
Mfg. Part Number
0603SFS150F/32-2
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0603
Datasheet Download
0603SFS150F/32-2.pdf
Availability of 0603SFS150F/32-2
QUANTITY
0603SFS150F/32-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603SFS150F/32-2
Internal Part NumberEIS-0603SFS150F/32-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesSFS
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating1.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response TimeSlow
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.18
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm)
DC Cold Resistance0.1 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603SFS150F/32-2
0603SFS150F/32-2 Details Description
Related parts for 0603SFS150F/32-2
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
THYRISTOR 8A 600V DPAK datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT-23F datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6R 10C SHIELD L-SERIES datasheet.pdf
PAC-S400-SD25 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 50POS datasheet.pdf