AVX Corporation 0603YA220KAT2A
0603YA220KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0603YA220KAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 16V NP0 0603
Datasheet Download
0603YA220KAT2A.pdf
Availability of 0603YA220KAT2A
QUANTITY
0603YA220KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603YA220KAT2A
Internal Part NumberEIS-0603YA220KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603YA220KAT2A
Related Links0603YA2, 0603YA220KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603YA220KAT2A Details Description
Related parts for 0603YA220KAT2A
SHT METAL SCREW PAN PHILLIPS #4 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 300MA 160 MOHM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411 datasheet.pdf
96SC C502 5C 0.81MM 0.5KG AM datasheet.pdf